سفارش تبلیغ
صبا

معرفی کشور نروژ

معرفی کشور نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی است. هرینه ی زندگی در نروژ نسباتا بالا نیست زبان نروژ یک زبان هند و اروپایی و از شاخه گروه زبان های اسکاندیناوی میباشد . در کشور نروژ دوزبان وجود دارد که وجود دو زبان در نروژ باعث پیچیدگی مسائل زبانی در این کشور شده است . یکی از این زبان ها زبان بوکمال (زبان کتابی ) که نزدیک به زبان دانمارکیست و زبان دیگر نینورسک (نروژی جدید ) است  که نزدیک به لهجه شمال سوئد یست . این دو زبان دارای نام های غیر رسمی نیز میباشند که به ترتیب ریکسمول (به معنای زبان سلطنتی ) و لاندسمول (به معنای زبان روستایی ) است . به هرحال هردو زبان از زبان های رسمی نروژ شناخته شده اند.

 آب و هوای  نروژ

 آب و هوای  نروژ در مناطق مختلف متفاوت است .این کشور هر چهار فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را دارد .در مناطق مختلف نروژ آب و هوا میتواند یا زیاد سرد یا گرم باشد به طوری که مناطق ساحلی زمستانی معتدل با برف کمی دارند اما مناطق مرکزی و داخلی نروژ دارای زمستانی سرد با برف زیاد است .در غرب نروژ میزان بارندگی ها از شرق آن بیشتر است .

تحصیل رایگان در نروژ

کشور نروژ از پنج کشوری است که امکان تحصیل رایگان در نروژ وجود دارد .کیفیت آموزشی در همه مقاطع تحصیلی در نروژ بالا میباشد  و تحصیل در اکثر رشته ه به زبان انگلیسی است  وبه همین دلیل  متقاضیان زیادی برای تحصیل در نروژ وجود دارد.در این کشور فارغ التحصیلان در رشته های مختلف در  دانشگاه های نروژ مانند نفت و گاز مکانیک و .. از نظر بازار کار موقعیت خوبی خواهند داشت .

جاذبه های گردشگری نروژ

کشور نروژ با اینکه  آب و هوای سردی  دارد  اما  دارای منظره ها و جاذبه های گردشگری زیادی است و از لحاظ ارائه خدمات رفاهی سطح مطلوبی را دارد. از لحاظ آموزش و تحصیل در این کشور نیز باید گفت  در تمام مقاطع تحصیلی آموزش به زبان انگلیسی میباشد و کلیه مقاطع تحصیلی رایگان است . از این حییث بسیاری از افراد خواهان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای زذگی یا مهاجرت تحصیلی به نروژ  هستند.